ciekawostki >>> strona główna

Wszytko mamy we krwi!

Ostatnio staje się coraz popularniejsza teoria, która głosi, że o naszym charakterze, skłonnościach i predyspozycjach zdrowotnych decyduje grupa krwi. Grupa krwi ma ścisły związek z przeszłością ludzkości. Zgodnie z twierdzeniem japońskich uczonych, krew grupy O jest najstarsza, płynęła w żyłach człowieka pierwotnego, żyjącego w czasach 40.000 do 20.000 lat przed Chrystusem.

Grupa krwi A pojawiła się ok. 20 tys. lat p.n.e. jako reakcja na nowe warunki środowiskowe. Rozwinęło się rolnictwo i hodowla, a ziarno i warzywa stały się głównym pożywieniem członków społeczności rolniczych. Konsekwencją tych zmian była mutacja przewodu pokarmowego i systemu immunologicznego u części populacji. Wkrótce doszło także do mutacji krwi.

Około 15 tys. lat temu pojawiła się grupa krwi B. Ludy wyparte z gorącej sawanny Afryki w zimne i nieurodzajne obszary Himalajów stworzyły kulturę zależną od udomowionych, połączonych w stada zwierząt. Znalazło to odzwierciedlenie w sposobie odżywiania opartego nie tylko na mięsie, ale również na produktach mlecznych. Doszło do kolejnej mutacji krwi.

Grupa krwi AB występuje rzadko, a pojawiła się dopiero około 12 wieków temu, na skutek wymieszania się ludności z grupą krwi A i B. Osoby z grupą AB są najbardziej przystosowane do współczesnych warunków życia, szczególnie do częstych zmian miejsca oraz klimatu i stylu odżywiania.

Grupa krwi

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat osób z odpowiednią grupą krwi, wybierz typ grupy krwi. Dowiesz się, czego unikać w swojej diecie, aby być szczupłym, jakie są Twoje predyspozycje zdrowotne, a nawet jaką wybrać drogę życiową, aby była zgodna z Twoim charakterem.

 

Artykuł na podstawie książki: Dr P. J. D`Adamo i C. Whitney "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi".

 
 

[savoir-vivre] [ciekawostki][przepisy] [wpisz się do serwisu] [ciekawe strony][przewodnik][4hotele.pl]

agencja reklamowa Kraków - Yoho strona główna agencja reklamowa Kraków - Yoho

Przedszkola prywatne i publiczne - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań

Grupa krwi B Grupa krwi A Grupa krwi AB Grupa krwi 0

potrawy z grilla  tani nocleg Kraków  Wesela Kraków  Imprezy firmowe Kraków