ciekawostki >>> strona główna


Herbaciane święta i znaki przyszłości

Idą święta, a ze świętami nadchodzi czas rodzinnych wieczorów, czas wręczania upominków. Może w tym roku pod choinkę włożyć puszkę drogocennych, wykwintnych liści herbaty? Wszak herbata, oprócz cudownych aromatów, skrywa w sobie tajemnice przyszłości. Może do wigilinych wróżb dodamy znaki zapisane w herbacianych liściach?

Jak je odkryć?

Zaparz herbatęnormalnie, bez żadnych dodatków. Musi wypić ją osoba, której chcemy wróżyć.


Herbaty nie wypijaj do końca. Powinno zostać tyle napoju, by zakrywał fusy.


Trzymając filiżankę w lewej ręce,trzykrotnie nią zakręć w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.


Obróć filiżankę do góry dnem, by wypłynęła z niej reszta naparu.


Gdy w filiżance pozostały już same fusy, możesz przystąpić do interpretacji wzorów, które z nich powstały.

 

Na pozostawione w filiżance fusy patrzy się pod różnymi kątami. Chodzi o to, aby wzór, w jaki się ułożą przypominał nam coś więcej, oprócz kupki fusów. Czasem jednak może się zdarzyć, że, mimo najszczerszych chęci, listki ułożą się tak, że nic nie zobaczymy. Wówczas należy powtórzyć wróżbę, ale w innym dniu. Widać dzisiaj wyrocznia nie może nam udzielić żadnych informacji.


Jeśli jednak uda nam się zauważyć jakiś kształt, wówczas należy go interpretować zgodnie z naszą sytuacją życiową. Ważne jest również, aby pamiętać, że im bliżej ów symbol znajduje się uszka filiżanki (ono symbolizuję dom i osobę, której wróżymy), tym większą rolę przepowiednia odegra w życiu tej osoby, dla której jest wróżba. Strona przeciwna do uszka symbolizuje zaś obcych ludzi i wydarzeń poza domem. Należy również pamiętać o tym, że symbole znajdujące się bliżej brzegu filiżanki obrazują sytuacje, które wydarzą się w niedalekiej przyszłości, te zaś, które ukazują się na dnie, dotyczą sytuacji mających się wydarzyć w dalszej przyszłości. Ważny jest również rozmiar symbolu. Im jest większy, tym większą rolę odegra w życiu osoby, dla której jest wróżba. Wróżby nie należy powtarzać kilkakrotnie w ciągu dnia, ponieważ znaki mogą być wtedy sprzeczne, a cała praca pójdzie na marne.

Jak interpretować znaki? Oto kilka wskazówek od mistrza napojów herbacianych, Pana Tomasza:

Arka- bezpieczne schronienie od niebezpieczeństw. Jesteś w krytycznym położeniu, lecz lada dzień uda Ci się wybrnąć z kłopotliwych sytuacji.
AS - w najbliższym czasie staniesz w obliczu konieczności podjęcia ważnych decyzji.
Balon - w pobliżu Ciebie czai się niebezpieczeństwo.
Bęben - symbol niepomyślnej wróżby. Twoje dobre imię jest obiektem ataków.
Ciastko - weźmiesz udział w uroczystości.
Cygaro - załamanie się ważnego projektu.
Cyrkiel - zostanie Ci powierzony nowy projekt.
Dyby - zapowiadają ograniczenie.
Dynia - wzrost i zmiana.
Dzwon - przepowiada oświadczenie, które będzie miało wpływ na Twoje życie.
Flaga - zapowiedź niebezpieczeństwa.
Kilof - nieustraszony charakter.
Klucz - rozpoczęcie nowych projektów.
Koniczyna - pomyślność losu.
Krzyż - oznacza cierpienie.
Księżyc - zapowiada romans.
Miecz - kłótnie.
Owoc - dobrobyt.
Serce - uczucie, miłość.
Tory - podróż, daleka droga.


Jeśli jesteś smakoszem herbatzapraszamy Cię na stronę www.HERBATA.w.pl Znajdziesz tu więcej informacji i ciekawostek. Strona przydatna zwłaszcza dla tych, którzy poszukują światecznych upominków. Autor zebrał adresy sklepów w całej Polsce, gdzie zawsze kupisz wysokiej jakości herbatę.

Powyższy tekst został opracowany na podstawie informacji ze stron www.HERBATA.w.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A oto świąteczna propozycja herbat DILMAH. Aromat który uzupełni zapach choinki i ciast bożonarodzeniowych.

CINNAMON- HERBATA CYNAMONOWA
Lekka, uprawiana na wysoko położonych cejlońskich plantacjach z regionu Udapussellawa, czarna herbata wzbogacona aromatem prawdziwego cejlońskiego cynamonu. Po zaparzeniu ma złoty kolor i wspaniały, niepowtarzalny smak o silnej nucie korzennej. Słodki i przenikliwy aromat cynamonu działa orzeźwiająco i rozgrzewająco, znakomicie komponuje się ze smakiem lekkiej wyżynnej herbaty, dodając jej nieco ostrości.

 

CARDAMOM- HERBATA KARDAMONOWA
Średnio mocna, wyżynna czarna cejlońska herbata z regionu Udapussellawa, delikatnie aromatyzowana dodatkiem kardamonu. Smak i aromat naturalnego kardamonu, doskonale pasuje do tej łagodnej cejlońskiej herbaty. Herbata kardamonowa smakuje wyśmienicie z łyżeczką miodu lub bez żadnych dodatków. Ożywia i orzeźwia dzięki ostremu, wyraźnemu cytrynowo imbirowemu charakterowi. Niezwykły rozgrzewający napój o zdecydowanym, korzennym smaku, znakomity by odświeżyć podniebienie np. po ostrym posiłku.

 


Wyłącznym importerem i dystrybutorem herbat Dilmah w Polsce jest firma Gourmet Foods Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Od 2001 r. firma patronuje działalności Klubu Miłośników Dobrej Herbaty. Pełny asortyment herbat Dilmah jest dostępny w sklepie firmowym "Specjały" przy ulicy Kopernika 8/18 w Warszawie. Obszerne informacje na temat historii i filozofii marki Dilmah oraz działalności Klubu znajdziecie w Internecie pod adresem www.dilmah.pl.

 

 
 

[savoir-vivre] [ciekawostki][przepisy] [wpisz się do serwisu] [ciekawe strony][przewodnik][4hotele.pl]

agencja reklamowa Kraków - Yoho strona główna agencja reklamowa Kraków - Yoho

last minute Kraków  tani nocleg Kraków  Dom seniora  Bankiety Kraków  Wesela Kraków