P  O  Z  N  A  Ń 

Witamy Państwa na  p o z n a n s k i e j  stronie serwisu restaurants.pl
Jeśli macie Państwo ochotę odnaleźć restaurację serwującą Waszą ulubioną kuchnię, proszę wybrać jej rodzaj ze spisu po lewej stronie.
Jeżeli jednak pragniecie Państwo dowiedzieć się szczegółowych informacji na temat restauracji, której nazwę znacie, polecamy spis alfabetyczny, znajdujący się po stronie prawej.

azjatycka
chińska
europejska
fantazje kulinarne
fast food
francuska
jedzenie domowe
grecka
grill
meksykańska
orientalna
pizza
polska
staropolska
śródziemnomorska
włoska

Bambus
Bumerang
Cara Mia
Czerwony Fortepian
Dominique
Donatello
Energia
Figaro
Kamea
Klio
Meridian
Mexican Grill
Palejka
Piano Bar Restauracja
Pireus
Piwnica Murna
Pod Lwem
Sonata
Sphinx
Stara Ratuszowa
Tarot
Tarot Victoria
Valpolicella
Vogue
W Ramce

 

POZNAŃ - miasto naj...

Poznań należy do jednych z najciekawszych miast w kraju pod względem turystycznym. Prawa miejskie otrzymał z rąk Piastów Wielkopolskich w 1253 roku. Pod koniec XII wybudowano tu zamek książęcy na Górze Przemysława. Za czasów Jagiełły, Poznań słynął w całej Europie z Targów Świętojańskich. Najstarsze zabytki Poznania pochodzą z X wieku, są tu bogte muzea, a wokół miasta atrakcyjne okolice, mieszczące zamki i pałace. Najstarsze zabytki znajdują się na wyspie między Wartą a Cybiną, na Ostrowie Tumskim. Jest tu najstarsza świątynia chrześcijańska w Polsce. Centrum miasta skupia się wokół Starego Rynku. Średniowieczna zabudowa została zniszczona w czasie II wojny światowej, mimo to, po odbudowie, Poznań chwali się jednym z najpiękniejszych Rynków w Polsce, z renesansowym Ratuszem, przebudowanym w XVI wieku przez Jana Baptystę Quadro. Następna atrakcja Starego Rynku jest kościól farny z przełomu XVII i XVIII wieku. Wedrując po Starym Mieście warto zwrócić szczególną uwagę na fragmenty średniowiecznych obwarowań miejskich, Kościół Jezuitów z XII wieku, Kościół i Klasztor Franciszkanów-Bernardynów z XV wieku, przebudowany w stylu barokowym. Poznań był miastem twierdzą, dzisiaj możemy zwiedzić Cytadelę na Wzgórzu Winiarskim, która była ważnym węzłem systemu umocnień pruskiej twierdzy. Na stokach cytadeli znajdują się cmentarze, na których pochowano żołnieży różnych narodowości.

 

Poznań przyciąga gości nie tylko bogatą tradycją i unikatowymi zabytkami. Jest to miasto tętniące życiem i ciekawym repertuarem imprez kulturalnych i sportowych. Poznań posiada tor wioślarski i kajakowyna Jeziorze Maltańskim, jeden z najnowocześniejszych i najpiękniejszych w Europie. Tu nad jeziorem, co roku odbywa się słynny Międzynarodowy Festiwal Teatralny MALTA. Festival ściąga tłumy turystów wielbicieli teatru i aktorów z całego świata. Niedaleko od jeziora znajduje się piękny ogród zoologiczny. Miasto utrzymuje swoje pradawne tradycje i dziasiaj tak jak za czasów Jagiełły słynie z Targów Poznańskich. Tu zawsze będzie coś się działo, tu zawsze zjadą ciekawi ludzie, tu warto przyjechać o każdej porze roku.

 

Informacja turystyczna:ul Wroniecka 24, tel. (0-61)529805
Dokładne infgormacje i aktualnościna stronie: www.poznan4u.com.pl
FotografiePoznania na stronie: horner

 

 

W sprawie wpisów do naszego przewodnika prosimy o kontakt pocztą e-mail: kontakt@euroserwer.com
lub telefonicznie (12) 425 25 48, 0501 449 228.

Prześlemy Państwu formularz zgłoszeniowy i udzielimy wszelkich informacji.

 

[savoir-vivre] [ciekawostki][przepisy] [wpisz się do serwisu] [ciekawe strony][przewodnik][4hotele.pl][euroserwer]

tani nocleg Kraków  dom seniora  drukarnia offsetowa  cukiernia Innowrocław 

strona główna